TECE
Åpner ny proffbutikk i Stavanger
TECE utvider sin tilstedeværelse i Norge med åpningen av en ny proffbutikk i Stavanger. Butikken blir et sentralt knutepunkt for fagfolk i VVS-bransjen og en del av selskapets strategi for å komme tettere på kundene. TECE har nå fire butikker i Norge.
– Stavanger er et strategisk viktig område for oss, og denne åpningen markerer et viktig steg i vår vekststrategi. Vi ønsker å være der kundene er og skape en arena for faglig dialog, sier Geir Herdlevær, nordisk direktør i TECE.
Den nye butikken er spesialdesignet for profesjonelle aktører innen VVS og tilbyr et bredt utvalg av TECEs innovative produkter. Her får kunder mulighet til å utforske løsninger, få ekspertråd og dra nytte av et skreddersydd service- og supporttilbud.
Med en moderne utstilling og et dedikert team blir butikken et naturlig samlingspunkt for nettverksbygging og kunnskapsutveksling. Sortimentet inkluderer blant annet innbyggingssisterner, betjeningsplater, dusjrenner og smarte rørsystemer.
– Fleksible åpningstider og enkel varehenting gjør hverdagen smidigere for VVS-installatører og forhandlere, sier Frode Øien, salgsdirektør i TECE Norge.
Den nye butikken ligger i Haugåsstubben 7 i Stavanger og åpnet i november.
Om selskapet
TECE Group er et konsern som ble grunnlagt i Tyskland i 1987. I dag består selskapet av 27 europeiske datterselskaper og samarbeider med partnere i ytterligere 39 land. Selskapet har fem fabrikker og fokuserer på sanitærsystemer, gulvvarme, avløps- og tappevannssystemer for VVS-bransjen. Totalt har konsernet 1 700 medarbeidere og omsatte 315 millioner euro i 2023. Hovedkontoret ligger i Emsdetten, Tyskland. TECE har også flere kontorer samt proffbutikker i Norge.